مجمع الجزایر پارک محافظت شده آنگتون(ANGTHON NATINAL MARINE PARK)

این مجمع الجزایر متشکل از 42 جزیره کوچک و بزرگ و شامل محدوده ای 102 کیلومتر مربعی از مساحت کل  کشور تایلند می باشد که تنها 18 کیلومتر مربع آن زمین و بقیه آن آب است و پارک محافظت شده شامل کل محدوده مجمع الجزایر نیست بلکه تنها 82% از کل مساحت را مجموعه را پوشش می دهد. این پارک به صورت رسمی در تاریخ 12 نوامبر 1980 ثبت گردیده است .
این جزایر دارای کوه سنگ های آهکی بسیاری است که بین 10 تا 400 متر از سطح دریا ارتفاع دارند و چون این کوه سنگ های آهکی به آسانی از طریق آب و هوا و فعالیت های شیمیایی تغییر شکل می دهند جزایر را شامل غارها و سنگ هایی با شکل های عجیب نموده است.
آب و هوا:
این مجموعه به دلیل این که تحت تاثیر بادهای موسمی قرار دارد به طور کلی بارندگی و دریای مواج از خصوصیات اصلی آن محسوب می شود و همچنین طبق آمار ثبت شده دارای حدود 2000 میلی لیتر بارندگی سالانه و دما به صورت میانگین 23 درجه سانتیگراد می باشد.
بهترین فصل برای بازدید از مجموعه بین ماه های فبریه و اپریل میلادی  است که با وجود گرمای هوا، سواحل آن آرام و بسیار زیبا هستند و همچنین با توجه به بادهای موسمی در ماه های نوامبر و دسامبر خلیج تایلند همواره مواج و بارانی ست و سفر به این جزایر توصیه نمی شود و مدیریت پارک این مجموعه را معمولاً در این بازه زمانی تعطیل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *