نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان در کانادا و یکی از چهار استان آتلانتیک می باشد. این استان از جزیره Newfoundland و Labrador تشکیل شده و در همسایگی استان کبک قرار دارد. جمعیت این استان در حدود 525,000 نفر می باشد که اکثر آن در روستاهای ساحلی زندگی می کنند.

اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور تا حد زیادی به منابع طبیعی آن وابسته است. بزرگترین صنعت استان ، شیلات، تحت تأثیر کاهش تعداد ماهی ها از سال 1989 با تولید روش ها و راهبردهای جدید این کاهش را جواب داده است. هر چند که هنوز چالش هایی به چشم می خورد. دومین صنعت مهم این استان صنعت معدن با صادرات تقریباً 700 میلیون $ در سال که بیشتر به شکل کانی آهن از بخش لابرادور است.

بخش انرژی نیز قسمت مهمی از اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور می باشد. بزرگترین بخش آن هیدروالکتریک با ظرفیت 5403 مگاوات در Churchill Falls در لابرودا واقع است.

این استان همچنین از منابع نفتی و گازی چشمگیری با حدود 615 میلیون بشکه برخوردار بوده که در حال توسعه و استخراج با سرعتی زیاد می باشند.

استان نیوفاندلند و لابرادور در حال مقابله با اثرات کاهش ماهیگیری و شیلات، (صنعت اصلی استان) بوده و به دلیل داشتن ماهیگیرانی که بیشتر عمر خود را مشغول به این کار بوده اند، دارای بالاترین نرخ بیکای (15.2 درصد) در کانادا می باشد. این استان با برگزاری برنامه های آموزشی سعی در ارتقاء صنعت رو به رشد و قطع وابستگی به منابع طبیعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *